top of page

Aktivity

Aktivity v okolí

Oblast Pálavy je zapsána mezi památkami UNESCO jako největší parkově upravená krajina na světě. Nabízí široké spektrum aktivit – jízdu lodí, na koni, na kole nebo třeba kočárem či na bruslích. Na milovníky vína číhá na každém rohu vinný sklípek. Zamilovaní mohou prozkoumat romantické kolonády a zámečky skryté v lesích, vyšplhat na útesy Pálavy anebo lenošit v lázních.

Uprostřed rovinaté krajiny Pálavy se tyčí Pálavské vrchy, které nabízí panoramatický výhled na celou jižní Moravu. Objevte vyjímečné výhledy ze zřícenin Dívčí hrady, Sirotčí hrádek, ze spirálové rozhledny v Kobylí, ze Svatého kopečku v Mikulově, Mandloňové rozhledny u Hustopečí, kolonády na Reistně nad Valticemi anebo od kapličky na Hradišťku ve Velkých Bílovicích.

Doporučujeme se projít fotogenickou levandulovou farmou ve Starovičkách, prozkoumat všechny krásy Lednicko-valtického areálu a park Zámku Lednice až k legendárnímu Minaretu. Pokud vás to táhne k vodě, nasměrujte si to k Novomlýnským nádržím s ostrovním kostelíkem sv. Linharta, jediným zbytkem zaniklé vesnice Mušov. Děti vás budou milovat, pokud společně vyrazíte na skluzavky, tobogány a další vodní atrakce v Aqualandu Moravia.

Aktivity v Amenity Penzion Horní Věstonice
 

Penzion Janota Perná od roku 2022 provozuje český hotelový řetězec Amenity Hotels & Resorts formou dependance k jen 4,3 km vzdálenému Amenity Penzion Horní Věstonice.

Hosté ubytování v Penzion Janota Perná mají možnost dokoupit si polopenzi formou bufetu v Horních Věstonicích.​ Hosté mají plný přístup do zahrady a bazénu nacházejícího se v areálu penzionu, které jsou veřejnosti nepřístupné. Mezi další služby Amenity Penzion Horní Věstonice patří restaurace s terasou, vinný sklípek pro skupinové akce, wellness s vířivkami a saunami, ohničtě a hřiště Adventure Golf Pálava

 

K tomu všemu vám rádi zapůjčíme elektrokolo a to vaše zdarma dobijeme a vy u toho budete moci v restauraci ochutnávat z široké nabídky vín, sýrů a uzenin od našich lokálních dodavatelů.

bottom of page